Funkce nabíjecích stanic
Nabíjecí stanice EVECUBE nabízí výkon až 22kW na každý nabíjecí port a podporují rozšíření do chytrých domácností od renomovaných značek LOXONE a HOME ASSISTANT. Propojení naší nabíjecí stanice s chytrou domácností umožňuje nastavení různých scénářů, které lze ovládat jednoduše pomocí aplikace nebo hlasového asistenta. Stanice se tak stává praktickým pomocníkem a designovým prvkem interiéru. Díky modulu Power steering dochází k omezení nabíjecího proudu, aby nedocházelo k vybavování jističe. S aplikací pro vzdálenou správu nabíjení lze spravovat uživatelské účty a mít o nabíjení přehledy, které je možné si stáhnout ve formátu CSV. Vybrané modely nabíjecích stanic obsahují MID fakturační elektroměr, který umožňuje měřit celkovou spotřebu a použít je k fakturaci zákazníkům. Možnost rozšíření o Load Balancing umožňuje komunikaci mezi nabíječkami a nabíjecí výkon se může rozdělovat, tak aby se mohlo nabíjet více elektromobilů. Nabíjecí stanice jsou kompletně vyvíjeny a vyráběny v České republice s důrazem na kvalitu a bezpečnost.
Chytrá domácnost
Naše nabíjecí stanice podporují rozšíření do chytrých domácností od renomovaných značek LOXONE a HOME ASSISTANT. Propojení našich wallboxů s chytrou domácností umožňuje nastavení různých scénářů, které lze ovládat jednoduše pomocí aplikace nebo hlasového asistenta. Díky propojení s chytrou domácností se stanice stává nejen praktickým pomocníkem, ale i designovým prvkem vašeho interiéru.
Výkon až 22 kW na nabíjecí port
Nabíjecí stanice EVECUBE nabíjí výkonem až 22 kW na každý nabíjecí port.
Reálný výkon závisí na:
- elektroinstalaci a nastavení jističe
- omezení pomocí modulu power steering
- palubní nabíječce elektromobilu a na tom, jak velký výkon umí zpracovat
Power steering
Power steering je modul, který dokáže sladit potřeby objektu a elektrického auta, tak aby nedocházelo k vybavování jističe. Je-li tedy jistič nastaven na 32A a auto odebírá celý proud, tak v případě, že se v době zapne nějaký spotřebič, tak to modul power steeringu pozná a upraví nabíjecí proud pro elektromobil tak, aby domácí spotřebič mohl fungovat. Poté co dojde k jeho vypnutí, tak se auto začne opět nabíjet maximálním možným proudem.
K omezení nabíjecího proudu dochází okamžitě. Při dokončení práce spotřebiče se opětné navýšení na maximální možný proud vrací do 5 vteřin.
Aplikace pro vzdálenou správu a přehledy
Chytré nabíjecí stanice EVECUBE S a C jsou vybaveny Webserverem, webovou aplikací, která umožňuje vzdáleně autorizovat nabíjení, nastavovat parametry nabíjecí stanice. Pomocí Webserveru je možné spravovat uživatelské účty a mít o nabíjení přehledy, které je možné si stáhnout ve formátu CSV.
Detailní informace a ukázku aplikace naleznete zde.
MID fakturační elektroměr
Nabíjecí stanice, které obsahují fakturační elektroměr, mohou měřit celkovou spotřebu a díky certifikaci MID mohou být použity k fakturaci zákazníkům.
Detailní informace a ukázku aplikace platební brány EVE.Charge naleznete zde.
Možnost rozšíření o Load Balancing
Load Balancing je modul, který umožňuje, aby docházelo ke komunikaci mezi jednotlivými nabíječkami a nabíjecí výkon se mohl rozdělovat, tak aby se mohlo nabíjet více elektromobilů. Tato funkce je vhodná především, pokud jsou nabíječky umístěny na veřejných prostorech či v místech, kde nabíjejí firemní vozidla.
Vývoj a výroba v České republice
Nabíjecí stanice EVECUBE jsou kompletně vyvíjeny a vyráběny v České republice. Počínaje vnější nerezovou schránkou, přes vnitřní elektroniku, software až po montáž, se na všech jednotlivých krocích podílejí české firmy, které postavily své podnikání na kvalitních produktech.
Absolutní bezpečnost
Nabíjecí modul Commander obsahuje proudový chránič typu B na detekci stejnosměrného zbytkového proudu až do 6mA, čímž zajišťuje absolutní bezpečnost elektromobilu. Zařízení též sleduje napětí v reálném čase, úniky střídavého i stejnosměrného proudu a teplotu.
Vyjímečná nabíjecí stanice vyrobená z nerezu, která sladí nabíjecí potřeby vašeho elektromobilu s energetickou náročností budovy.
Karel Míšek, ComElectric
SROVNÁNÍ NAŠICH PRODUKTŮ EVECUBE
Podpora protokolu OCPP při propojení s chytrým modulem umožňuje
Často kladené otázky
Doprava a platba
1. Do kterých zemí je doprava zdarma?
Doprava je zdarma do většiny zemí EU při objednávce nad 150 EUR. V případě nabíjecích stanic bude objednávka do těchto zemí vždy zdarma.
Do ostatních zemí stojí poštovné v závislosti na výši objednávky 12 - 29 EUR.
2. Jak dlouho trvá doručení?
Po objednání nabíjecí stanice EVECUBE je dodací lhůta přibližně 14 dní do zemí EU. Tato doba se ale může prodloužit v případě zvolení příplatkových modulů nebo většího množství nabíjecích stanic.
3. Je možná sleva při objednání většího množství nabíjecích stanic?
Slevy není problém domluvit individuálně. V případě, že byste měli zájem o větší množství nabíjecích stanic, neváhejte nás kontaktovat.
4. Je v ceně zahrnuto DPH, clo a další poplatky?
Ano, veškeré ceny jsou konečné pro země EU. V případě ostatních zemí je třeba počítat s případnými celními poplatky.
5. Doplácí se za updaty firmwaru?
Všechny updaty jsou během záruční doby zdarma. Po uplynutí záruční doby jsou za příplatek.
Zákaznická podpora
1. Mohu stornovat předobjednávku?
Ano, pokud se nejedná o zakázkovou výrobu EVECUBE s připlatkovými moduly, pak je stornování předobjednávky je možné.
2. Za jakých okolností mohu EVECUBE C reklamovat?
Na všechny nabíjecí stanice se vztahuje nadstandardní záruční doba 36 měsíců, či je možné si přiobjednat prodlouženou záruku na 60 měsíců. Během této doby je možné reklamovat jakýkoliv nedostatek dle záručních podmínek.
3. Jak rychle mohu očekávat odpověď od zákaznické podpory?
Zákaznická podpora EV EXPERT je dostupná od 9 do 17 hodin v pracovní dny. V případě komplikovanějších případů mohou naši technici pomoci vyřešit problém i mimo obvyklou pracovní dobu. Pokud je problém urgentní doporučujeme zavolat na naši infolinku +420 722 689 252.
4. Je možné brandovat nabíjecí stanice na míru?
V případě objednání více nabíjecích stanic je možné domluvit individuální grafiku a vzhled jak u nabíjecích stanic, tak i u softwaru.
Používání a instalace EVECUBE
1. Dokáže EVECUBE C komunikovat s ostatními nabíjecími stanicemi?
Všechny nabíjecí stanice EVECUBE C umí komunikovat pomocí protokolu OCPP 1.6 (Open Charge Point Protocol). Jedná se o aplikační protokol pro komunikaci mezi nabíjecími stanicemi a centrálním systémem správy, či sítí nabíjecích stanic.
2. Mohu nabíjecí stanici ovládat vzdáleně přes mobilní aplikaci?
Ano, všechny nabíjecí stanice EVECUBE S a C jsou vybaveny modulem pro vzdálenou správu a je možné je ovládat přes chytrý Webserver, webovou aplikaci, která umožňuje vzdálenou autorizaci, přehled o nabíjení na jednotlivých portech, možnost nastavení nabíjení a vytváření reportů.
3. Umí nabíjecí stanice EVECUBE C sladit nabíjecí nároky budovy s nabíjením elektromobilu?
Nabíjecí stanice EVECUBE C jsou vybaveny modulem umožňujícím load balancing, který zajišťuje, že je elektromobil nabíjen vždy tím nejvyšším možným proudem, a zároveň bere v potaz energetické potřeby budovy. V případě, že se zvýší spotřeba budovy (např. zapnutím dalšího spotřebiče), sníží se výkon, který nabíjí elektromobil. Pokud je naopak nějaký přístroj vypnut, nabíjecí výkon se zvýší.
4. Jak probíhá instalace nabíjecí stanice?
Nabíjecí stanici musí instalovat vždy odborník vzdělaný v oboru elektrotechnika. Instalaci si může zákazník domluvit sám, anebo si instalaci může objednat od nás.